Onze productiebelofte: kwaliteit en werkzaamheid

Bij Solaray is ons doel eenvoudig en uniek: het creëren van de hoogste kwaliteit, meest effectieve supplementen onder de zon. Supplementen waar jij en jouw dierbaren op kunnen vertrouwen en die jou helpen om jouw gezondheidsdoelen te halen.

En dit is hoe wij dat doen.

Kwaliteit begint bij de bron

Ons innovatieteam bestaat uit experts op het gebied van onderzoek, ontwikkeling en formulering. Ze speuren de hele wereld af op zoek naar de meest hoogwaardige grondstoffen die beschikbaar zijn. Ze hechten daarbij waarde aan het halen van ingrediënten op de plekken waar deze planten het beste groeien. Dit is over het algemeen de plek waar de planten oorspronkelijk vandaan komen. Ze halen bijvoorbeeld onze maca uit Peru, vlierbessen uit Europa, Saw Palmetto uit Florida en ashwagandha uit India.

Verantwoord inkopen is altijd van het grootste belang en ze zoeken naar schone en traceerbare ingrediënten. Ze selecteren waar mogelijk biologische opties. Ook geven zij prioriteit aan klinisch ondersteunde voedingsstoffen met bewezen werkzaamheid, voor ondersteuning waar jij op kunt rekenen.

Uiteindelijk zorgen onze strenge inkoopnormen ervoor dat we een groot percentage potentiële leveranciers afwijzen. We houden alleen de allerbeste ingrediënten over, zodat we een aantal van de allerbeste supplementen op de markt kunnen maken.

Testen, testen en opnieuw testen: onze toonaangevende protocollen

Om er zeker van te zijn dat we ingrediënten van de hoogste kwaliteit hebben gevonden, wenden we ons tot ons team van wetenschappers in ons ultramoderne laboratorium in Ogden, Utah. Met master- en doctoraatsdiploma's in de biologie, biochemie en aanverwante disciplines begeleiden deze bekwame professionals de supplementen door nauwgezette testprotocollen die de industrienormen ver overtreffen. Omdat ons innovatieteam en ons team van wetenschappers intern zijn, kunnen we samenhang tussen onderzoek en productie bereiken. En we wenden ons regelmatig tot ons prestigieus Wetenschappelijke Adviesraad voor aanvullend advies.

Solaray-supplementen worden op drie verschillende momenten getest: bij onze leveranciers (voordat de ingrediënten ooit onze productiefaciliteit bereiken); bij intake in onze productiefaciliteit; en dan nog een keer voordat het wordt gebotteld. Wij zijn slaan geen enkele test over. Voordat een van onze producten het schap bereikt, zal het niet alleen op drie tijdstippen van het productieproces worden getest, maar in die tijd ook wel zes verschillende soorten kwaliteitstests hebben doorstaan.

  • Testen van fysieke kenmerken: Grondstoffen worden getest om er zeker van te zijn dat ze voldoen aan onze strenge criteria op het gebied van vochtgehalte, deeltjesgrootte en meer. Deze kenmerken zijn van invloed op het productieproces en zijn belangrijke overwegingen bij het vullen, comprimeren en mengen van de ingrediënten van de supplementen.
  • Microbieel testen: Monsters worden gescreend op een verscheidenheid aan ongewenste micro-organismen, zoals E. coli om ervoor te zorgen dat er niets schadelijks in het product komt. Onze probiotica daarin tegen worden verder ook in ons microbiële laboratorium getest op levensvatbaarheid, zodat je er zeker van kunt zijn dat  krachtige doses nuttige bacteriën binnenkrijgt.
  • Desintegratietesten: We testen onze tabletten, capsules en softgels volgens de normen van de United States Pharmacopeia (USP) en een beetje meer. Zo zorgen we ervoor dat onze producten uiteenvallen wanneer ze dat zouden moeten doen en dat jij de formules ontvangt zoals ontworpen door onze experts.
  • Identiteits- en potentietesten: Met behulp van spectrofotometrie, chromatografie en andere geavanceerde technieken kan ons team valideren dat we het materiaal hebben ontvangen dat we hadden verwacht. Op die manier weet je dat wat op het etiket staat, ook in jouw product zit. En dankzij hoogwaardige analytische instrumenten kan ons team garanderen dat bepaalde actieve ingrediënten op specifieke niveaus in onze grondstoffen aanwezig zijn. Wanneer u uw Solaray-supplement inneemt, kunt je er zeker van zijn dat je een krachtige ondersteuning krijgt.
  • Verontreinigingen testen: jij verwacht een product dat vrij is van potentieel schadelijke chemicaliën, pesticiden en zware metalen.  En dankzij onze uiterst gevoelige instrumenten kunt je er zeker van zijn dat je dat krijgt. Ook zijn veel van onze supplementen glutenvrij, en wij screenen deze producten zorgvuldig en nauwkeurig.
  • Eindproduct en stabiliteitstesten: In de laatste fase test ons team om er zeker van te zijn dat je een kwaliteitssupplement ontvangt dat aan alle labelclaims voldoet. Afgewerkte producten worden regelmatig getest om er zeker van te zijn dat alles tijdens het productieproces naar verwachting verliep en om hun werking op de plank en in jouw medicijnkastje te garanderen tot de uiterste gebruiksdatum.

We zorgen ook voor de juiste certificering door derden voor benamingen als biologisch, koosjer en halal. En onze labels worden regelmatig gecontroleerd op nauwkeurigheid om te bevestigen dat ze de nieuwste federale en internationale regelgeving weerspiegelen.

Vanaf het moment dat de grondstoffen binnenkomen via de ontvangstdeuren van ons magazijn tot het moment dat de supplementen onze fabriek verlaten, hebben we onze testprotocollen ontworpen zodat jij met vertrouwen kunt kiezen voor ons product.

Met trots vervaardigd in Utah

Deze hoogwaardige testprotocollen zijn alleen mogelijk dankzij ons best-in-class laboratorium. We zijn buitengewoon trots op de certificeringen die we hebben behaald en zijn vereerd dat we de supplementen nog steeds in Utah kunnen produceren, precies waar Solaray begon.

Onze faciliteiten zijn 455 GMP (Good Manufacturing Practices) gecertificeerd en ontvangen een “A”-certificering. Dit is een particuliere gouden standaard, ontwikkeld door NSF en Global Retailer and Manufacturer Alliance om de beste fabrikanten van voedingssupplementen te certificeren, waarbij elke stap van het productieproces zorgvuldig wordt gedocumenteerd. Wij zijn een officiële NSF-genoteerde faciliteit.

Daarnaast is ons laboratorium ook ISO 17025:2017 gecertificeerd, wat betekent dat het voldoet aan een internationaal erkende hoge standaard voor test- en kalibratielaboratoria. Verificatie vereist een externe auditor, controle van de faciliteiten en procesanalyse, maar dat doen we graag – om verder te laten zien hoeveel we geven om onze producten en iedereen die ze gebruikt.

Gesteund door de wetenschap, geworteld in de natuur

Solaray is gebouwd met de overtuiging dat de natuur de bron van welzijn is, en onze kijk is niet veranderd. We brengen je nog steeds schone ingrediënten van de aarde, gebaseerd op traditionele remedies, maar in formules die zijn gemaakt en vervaardigd door vooraanstaande wetenschappers met behulp van de meest geavanceerde apparatuur en technologische benaderingen.

Wij kennen het woord kwaliteit wordt tegenwoordig vaak en misschien frivool gebruikt in onze branche. Maar voor ons betekent het alles. Het is een van onze kernwaarden en we beloven dat we bij elke stap niet alleen aan uw verwachtingen voor kwaliteitsproducten zullen voldoen, maar deze zelfs zullen overtreffen.

Solaray test op zware metalen om niveaus van 3 ppm of minder te garanderen.